Duyurular EtkİNLİKLER

 • 50. EUROTOX Kongresi

  bluered7-10 Eylül 2014 tarihleri arasında İskoçya'nın başkenti Edinburgh'da yapılan 50 EUROTOX Kongresi'nde, EUROTOX 2016-2018 dönemi başkanlığına dernek üyemiz Prof. Dr. Mümtaz İŞCAN seçilmiştir.

  7-10 Eylül 2014 tarihleri arasında İskoçya'nın başkenti Edinburgh'da yapılan 50 EUROTOX Kongresi'nde, EUROTOX-Molecular Toxicology Specialty Section başkanlığına dernek başkanımız Prof. Dr. Hilmi ORHAN seçilmiştir.
 • NANOTOX 2014, 7th International Nanotoxicology Congress

  Türk Toksikoloji Derneği’nin ana sponsoru olduğu "NANOTOX 2014, 7th International Nanotoxicology Congress" 23 – 26 Nisan 2014 tarihleri arasında Antalya, Türkiye’de gerçekleştirilmiştir. Kongrenin program ve özet kitabı için tıklayınız
 • Yeni Yönetim Kurulumuz

  2013-2015 Yönetim Kurulumuz belirlendi...

  Devamı

  III. Bölgesel Toksikoloji Sempozyumu 

  12-14 Haziran 2014 yılında derneğimizce düzenlenen III. Bölgesel Toksikoloji Sempozyumu "Toksikolojide Güncel Konular" başlığı ile İzmir'de gerçekleşti.

  Bilgi

Dernek Başkanından (41.Sayı)

Sayın Üyeler,

Ocak 2015’den haziran ayı sonuna kadar olan dönemde Türk toksikolojisi adına hem sevindirici olaylara tanık olduk, hem de üzücü olaylar yaşadık. Öncelikle ülkemizde toksikolojinin kurucularından olan ve bugün derneğimizdeki birçok hocayı da yetiştirmiş olan Prof. Dr. Suna Duru’yu 16 Nisan 2015 tarihinde kaybettik. Hocamız kariyerinin başından emekliliğine kadar hizmet vermiş olduğu kurumu Hacettepe Üniversitesi’nde düzenlenen anma töreni sonrası Kocatepe Camii’nden kaldırılarak toprağa verildi. Prof. Dr. Suna Duru’nun bir biyografi yazısını ilerleyen sayfalarda görebilirsiniz. Ayrıca Hocamız hakkında daha önce yayınlanan ayrıntılı bir yazı dernek internet sitesinde okunabilir (http://www.turktox.org.tr/). Sevgili Hocamızı saygı ve sevgiyle anıyorum.

Acı Kaybımız

                                                                                  

suna duru-3

Derneğimizin kurucularından ve eski başkanlarından Prof. Dr. Suna Duru hocamız 16 Nisan 2015 tarihinde vefat etmiştir.

Hocamız için 20 Nisan 2015, Pazartesi günü saat 09:30'da Hacettepe Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi önünde başlayan ve M Salonda devam eden bir anma töreni düzenlenmiş, ardından Kocatepe Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verilmiştir.

Prof. Dr. Suna Duru ile yapılan ve 2006 yılında "Eczacı" dergisinde yayınlanan bir söyleşiyi bu bağlantıdan okuyabilirsiniz.

ERT Eurotox Kayıtlı Toksikolog Sistemi

ERT Sistemi

Leonardo Da Vinci Kimyasal Farkındalık Projesi

Kimyasal Farkındalık Projesi

GIDA Katkı Maddeleri ve Kontaminantları

Gıda Katkı Maddeleri ve Kontaminantları