Duyurular EtkİNLİKLER

 • 14. Olağan Genel Kurul

  bluered  Derneğimizin 19.11.2015 tarihinde gerçekleştirilen 14. Olağan Genel Kurulu’nda 2015-2017 yıllarını kapsayan dönem için seçilen Türk Toksikoloji Derneği Yönetim Kurulu’nda görev dağılımı aşağıdaki şekilde yapılmıştır

  Ayrıntıları için tıklayınız

 • KONFERANS: Nasıl bir üniversite?

  14. Olağan Genel Kurul sonrasında aynı yerde saat 16:00'da Prof. Dr. Ali Demirsoy tarafından "Nasıl bir üniversite?" başlıklı konferans gerçekleştirilecektir.
  Duyuru ayrıntıları için
  tıklayınız
 • Prof. Dr. Nurşen Başaran

  Dernek üyemiz Prof. Dr. Nurşen Başaran, 13-16 Eylül 2015 tarihinde Portekiz'de düzenlenen 51. Eurotox Kongresinde 'Eurotox Onursal Üyesi (Eurotox Honorary Member) seçilmiştir.
 • "Dernek üyemiz Prof. Dr. Semra Şardaş;

  • a) Bilim İnsanı yetiştirmek,
  • b) Mensup olduğu bilim dalının ülkemizde kurulması ve kurumsallaşması için çalışmalar yapmak,
  • c) Bilimsel kurum ve kuruluşlar kurmak veya kurulmasında önemli ölçüde katkıda bulunmak
  alanlarında gerçekleştirdiği faaliyetleri nedeniyle Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi  2015 yılı Hizmet ödülüne layık görülmüştür."
 • Dernek üyemiz Prof. Dr. Bensu Karahalil ve Nurşen Başaran

  21 Haziran.2014 tarihinde yapılan törenle Türk Eczacılar Birliği Eczacılık Akademisi 2014 yılı Bilim Ödülü'ne layık görülmüşlerdir.

 • Prof. Dr. Ali Esat Karakaya

  "Türk Toksikoloji Derneği kurucu genel sekreter hocamız Prof. Dr. Ali Esat Karakaya, 4 Mayıs 2015 tarihinde emekli olmuştur."

Dernek Başkanından (42.Sayı)

Sayın Üyeler,

Toksikoloji ve derneğimiz adına yine önemli olaylar ve gelişmelerle dolu bir yılı geride bıraktık. 2015 içerisindeki son aktivitemiz 21-24 Ekim tarihleri arasında Çeşme’de TURKHELTOX’15 özel adıyla gerçekleştirdiğimiz 9. Uluslararası Türk Toksikoloji Derneği Kongresi oldu. Bu kongremizde diğerlerinden farklı olarak kurumsal düzeyde konuğumuz olarak Yunan Toksikoloji Derneği başkanı ve üyelerini ağırladık. Ege Denizi’nin iki yakasındaki iki toplum olarak toksikoloji alanında ortak bir aktivite yapma isteği, bu kongre ile gerçekleştirilmiş oldu. Kongre katılımcıları ve katılamayan üyelerimiz oturumlar, kahve araları, Kongre Yemeği ve son gün gerçekleştirilen Sakız Adası gezisi sırasında çekilen fotoğraflara TTD sitesindeki bağlantılardan ulaşabilirler (www.turktox.org.tr).

Kongrenin ilk günü olan 21 Ekim Çarşamba günü sabah ve öğleden sonra olacak şekilde iki oturum halinde toplam 4 sürekli eğitim kursu düzenlendi. “Genotoksisite ve Analizi” ve “Endokrin Bozucular” kursları daha önceki kongrelerimizde de düzenlenmiş olan ve halen ilgi gören kurslarken “Oksidan ve Antioksidanlar” ve “DNA Hasarı ve Onarımı” kursları ilk kez bu kongrede düzenlenmiş oldu. Ortalama her birinde 12’şer katılımcının olduğu kurslar konusunda katılımcılardan aldığımız geri bildirimler, kursların hem temel hem de ileri düzeyde bilgi içerdiği ve katılımcılara ilgili alanda yeni çalışma konuları açısından ilham sağladığı yönündeydi. Vurgulanan bu noktalar Düzenleme Kurulu ve dernek Yönetim Kurulu’nun tam da hedeflemiş olduğu amaçlar olması nedeniyle bizleri mutlu etti; ulusal ve uluslararası düzeyde daha güvenli bir çevrenin oluşturulması için çalışacak olan kariyerinin başlarındaki araştırmacıların eğitimine toksikolojinin bu özel alanlarında güncel bilgi ve deneyimin aktarılması yoluyla katkı sağlamak. Gerek oturumlarda yapılan konuşmalar ve tartışma bölümleri, gerekse yüz yüze görüşmelerde bu ilkelerimizin Yunan meslektaşlarımızca da paylaşıldığını gördük.

ERT Eurotox Kayıtlı Toksikolog Sistemi

ERT Sistemi

Leonardo Da Vinci Kimyasal Farkındalık Projesi

Kimyasal Farkındalık Projesi

GIDA Katkı Maddeleri ve Kontaminantları

Gıda Katkı Maddeleri ve Kontaminantları