DUYURU ETKİNLİK

 • "Dernek üyemiz Prof. Dr. Semra Şardaş;
  • MARMARA ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK FAKÜLTESİ DEKANLIĞI TARAFINDAN, AKADEMİK VE BİLİMSEL ÇALIŞMALARI VE FAKÜLTE VE ÜNİVERSİTE'NİN BAŞARILI PAYDAŞ TEMSİLİYETİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULARAK 2016 YILI ÜSTÜN BAŞARI ÖDÜLÜ'NE LAYIK GÖRÜLMÜŞTÜR.

 • 14. Olağan Genel Kurul

  blueredDerneğimizin 19.11.2015 tarihinde gerçekleştirilen 14. Olağan Genel Kurulu’nda 2015-2017 yıllarını kapsayan dönem için seçilen Türk Toksikoloji Derneği Yönetim Kurulu’nda görev dağılımı aşağıdaki şekilde yapılmıştır

  Ayrıntıları için tıklayınız

 • Palmiye yağı konusunda sağlık risk değerlendirme özetini görüntülemek için  tıklayınız.

  PalmOil

 • Prof. Dr. Nurşen Başaran

  Dernek üyemiz Prof. Dr. Nurşen Başaran, 13-16 Eylül 2015 tarihinde Portekiz'de düzenlenen 51. Eurotox Kongresinde 'Eurotox Onursal Üyesi (Eurotox Honorary Member) seçilmiştir.

 • "Dernek üyemiz Prof. Dr. Semra Şardaş;
  • Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi  2015 yılı Hizmet ödülüne layık görülmüştür.
 • Dernek üyemiz Prof. Dr. Bensu Karahalil ve Nurşen Başaran

  21 Haziran.2014 tarihinde yapılan törenle  Türk Eczacılar Birliği Eczacılık Akademisi 2014 yılı Bilim Ödülü'ne layık görülmüşlerdir.

 • Prof. Dr. Ali Esat Karakaya

  "Türk Toksikoloji Derneği kurucu genel sekreter hocamız Prof. Dr. Ali Esat Karakaya, 4 Mayıs 2015 tarihinde emekli olmuştur."

Dernek Başkanından (44.Sayı)

Palm-oil

Sayın Üyeler,

Geride bıraktığımız 2016 yılı içerisinde son 5 yıldır gittikçe yoğunlaşan bir şekilde hazırlıklarını yapmış olduğumuz 52. EUROTOX Kongresi’ni Türk Toksikoloji Derneği olarak gerçekleştirdik. EUROTOX Yönetim Kurulu üyelerinin ve katılımcıların belirttiği gibi mevcut koşullar altında bu kongrenin gerçekleştirilmiş olması büyük bir başarı olarak nitelendirildi ve Türk toksikolojisi olarak hanemize yazılmış oldu. Hepinizin malumu olduğu üzere özellikle son 2 yıldır tüm dünyada ancak ülkemizde birkaç kat daha fazla artan terör olayları, bu kongreyi sadece 6 ay kala İstanbul’dan İspanya’nın Seville kentine taşımamıza yol açtı. Bu kadar kısa sürede 5 yıldır hazırlığı yapılan bir organizasyonun ülke değiştirmesinde bilimsel ve sosyal programlanmasından lojistiğine kadar büyük sorunlarla karşılaşılacağı açık olmasına karşın tüm sorunlar aşıldı ve diğer yıllarda yapılan kongrelerden aşağı kalmayacak bir şekilde kongre gerçekleştirildi. Bu başarılı kongreye bilimsel katkı yapan, katılımcı olarak hazır bulunan ve manevi destek veren siz üyelerimize de dernek yönetim kurulu ve kongre düzenleme kurulu adına teşekkür ederim.

2017 Yılına IV. Toksikoloji Sempozyumu ile başlıyoruz. Sempozyum tarihinin Ocak ayı içinde olması nedeniyle Toksikoloji Bülteni’nin bu sayısına diğerlerinden farklı olarak davetli konuşma özetlerini de dâhil ettik. Katılımcı sayısı kadar basılacak olan Bülten diğer tüm sayılarda olduğu gibi elektronik olarak da TTD internet sitesinde ulaşılabilir olacaktır. 2010 yılından bu yana düzenlemekte olduğumuz Toksikoloji Sempozyumlarının IV.’sünde son beş yıl içerisinde toksikoloji alanında doçentlik ünvanı almış olan üyelerimizin kariyerlerinde seçmiş oldukları toksikoloji altdalı ve konular hakkında kurmuş oldukları hipotezlerini ve deneysel çalışmalarını anlatmaları ve bu yolla Türk toksikolojisinin hem bugünü, hem de geleceği hakkında kuşaklar arasında iletişimin güçlendirilmesi hedeflendi. TTD Yönetim Kurulu olarak bu etkinliğin ulusal toksikoloji açısından çok önemli olacağını düşünüyoruz.

Bu kapsamda programda da göreceğiniz gibi sempozyum tarihlerinde uygun olan toplamda 13 doçent öğretim üyesini dinleme olanağı bulacağız.

Bu sempozyumda buluşmak üzere sevgi ve saygılarımı sunuyor, 2017 yılının küresel siyasi krizden en çok etkilenen ülkelerin başında gelen Türkiye için sorunların çözüm yoluna girdiği bir yıl olmasını diliyorum.

Prof. Dr. Hilmi Orhan
TTD Başkanı      

ERT Eurotox Kayıtlı Toksikolog Sistemi

ERT Sistemi

Leonardo Da Vinci Kimyasal Farkındalık Projesi

Kimyasal Farkındalık Projesi

GIDA Katkı Maddeleri ve Kontaminantları

Gıda Katkı Maddeleri ve Kontaminantları